Co robić z dzieckiem w Poznaniu: atrakcje dla dzieci w stolicy Wielkopolski

Co robić z dzieckiem w Poznaniu: atrakcje dla dzieci w stolicy Wielkopolski
Autor Mirosław Bieniek
Mirosław Bieniek06.07.2024 | 6 min.

Co robić z dzieckiem w Poznaniu? Stolica Wielkopolski to prawdziwa kraina rozrywki dla najmłodszych! Od interaktywnych muzeów, przez bajkowe place zabaw, po parki rozrywki – Poznań oferuje mnóstwo atrakcji, które umilą dzieciom i rodzicom czas wolny. A wszystko to w otoczeniu pięknych, zielonych terenów i zabytków, które warto zwiedzić podczas rodzinnej wycieczki.

Kluczowe wnioski:
 • Poznań to wyjątkowe miejsce na aktywne spędzanie czasu z dziećmi. Czeka tu wiele atrakcji, które bawią i uczą.
 • Ogromną popularnością cieszą się interaktywne muzea i centra nauki, gdzie dzieci mogą samodzielnie eksperymentować.
 • Poznań ma też wspaniałe, nowoczesne place zabaw nawiązujące do bajkowych motywów.
 • Miłośnicy przygód znajdą tu parki rozrywki z emocjonującymi atrakcjami dla całej rodziny.
 • Warto wybrać się na wycieczkę do jednej z ciekawych okolicznych miejscowości, na przykład do Uzarzewa.

Najlepsze parki rozrywki dla dzieci w Poznaniu: co robić?

Poznań to prawdziwa kraina zabawy dla najmłodszych! W stolicy Wielkopolski znajdziemy wiele parków rozrywki, które zapewnią dzieciom niezapomniane przygody. Jednym z najbardziej popularnych miejsc jest Maltańskie Wesołe Miasteczko – bajkowa kraina pełna karuzel, kolejek górskich i innych emocjonujących atrakcji. Pysznie się tu je, a animatorzy dbają o świetną zabawę.

Inne ciekawe atrakcje dla dzieci w Poznaniu to Lunapark Malta przy Termach Maltańskich czy Rodzinny Park Rozrywki Zjeżdżalnia w Swarzędzu. Te miejsca łączą zabawy z aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu. Dzieci mogąześliznąć się z gigantycznych zjeżdżalni, pojeździć na kolejkach górskich i skosztować pysznych przekąsek.

Gdzie jeszcze co robić z dzieckiem w Poznaniu? Warto wybrać się do Parku Trampolin UPGREAT, gdzie można wyżyć się na sprężynowych matach oraz wziąć udział w innych aktywnościach sportowych. Z kolei Laser Game Evolution to arena laserowej strzelanki, która przenosi nas w futurystyczny świat.

Muzea dla dzieci w Poznaniu: połączenie rozrywki z nauką

W Poznaniu znajdziemy wiele ciekawych muzeów, które w atrakcyjny sposób łączą zabawę z edukacją. Jednym z najciekawszych tego typu miejsc jest Muzeum Inżynierii Miejskiej – tutaj dzieci samodzielnie przeprowadzają eksperymenty i dowiadują się jak działają miejskie instalacje.

Kolejną popularną placówką jest Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacyjnego Kształcenia. W tym kameralnym muzeum dzieci mogą obejrzeć pokazy naukowe, przeprowadzić doświadczenia chemiczne i fizyczne czy poznać zasady działania robotów. Prowadzeni są tu także kreatywne warsztaty plastyczne i artystyczne.

Zupełnie inną, ale równie ciekawą formę edukacji oferuje Stara Rzeźnia –centrum rozrywki i nauki oparte na historii i tradycjach Wielkopolski. Tutaj poprzez interaktywne wystawy poznamy dzieje regionu, weźmiemy udział w rekonstrukcjach wydarzeń historycznych, a nawet przejdziemy się w strojach z epoki.

Bajkowe place zabaw w Poznaniu: gdzie bawić się z dziećmi?

Poznań słynie z wielu wyjątkowych placów zabaw. Prawdziwą gratką dla najmłodszych jest bajkowy Ogród Rozrywki Kupidyna z ogromną ilością wspaniałych zjeżdżalni, huśtawek i innych konstrukcji do zabawy. Całość utrzymana jest w klimacie słowiańskich legend – między atrakcjami spacerują fantastyczne maskotki. Na miejscu jest kawiarnia oraz restauracja.

Innym malowniczym miejscem dla dzieci jest Fantasy Park położony w samym sercu Poznania. To wielki, interaktywny plac zabaw z fantazyjnymi konstrukcjami nawiązującymi do świata baśni, legend i mitologii. Dzieci mogą spędzić tu godziny na wspinaczce, zjadach i huśtawkach, a rodzice napić się czegoś w zlokalizowanej na terenie kawiarni.

 • Na rodzinne wypady z dziećmi szczególnie polecane są miejskie place zabaw zlokalizowane w parkach, np. w Parku Wilsona czy Parku Kasprowicza.
 • Warto też wybrać się do bajecznego Dziecięcego Miasteczka Pindi-Pu w Kórniku – tutaj dzieci wcielają się w różne zawody i odkrywają tajniki pracy dorosłych.

Czytaj więcej: Chorwacja we wrześniu all inclusive - idealne wakacje jesienią

Czytaj więcej: Gdzie na rower w Polsce? najlepsze trasy i szlaki rowerowe w Polsce

Centra nauki i techniki dla dzieci w stolicy Wielkopolski

Poznań słynie z wielu centrów nauki i techniki, które w przystępny sposób przybliżają najmłodszym te dziedziny. Jednym z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu jest Bałtycki Park Naukowo-Technologiczny. Dzięki licznym laboratoriom, interaktywnym wystawom i sesjom doświadczalnym dzieci mogą poznać fascynujący świat chemii, fizyki czy mechatroniki.

Godnym polecenia miejscem dla miłośników kosmosu jest Planetarium Poznańskie. Oprócz pokazów nieba gwiaździstego oferuje ono warsztaty, na których dzieci mogą nauczyć się rozpoznawać konstelacje i dowiedzieć się wielu ciekawostek z dziedziny astronomii i astronautyki.

W Poznaniu działa także Centrum Nauk Biologicznych UAM, gdzie rodzice z dziećmi mogą zwiedzić nowoczesne laboratoria i poznać niesamowite tajemnice świata roślin i zwierząt. Młodzi miłośnicy przyrody mogą nawet doświadczyć, jak wygląda praca przyrodnika.

Ciekawe wycieczki rodzinne w okolicach Poznania dla miłośników

Rodziny lubiące aktywny wypoczynek powinny wybrać się na wycieczkę do Nadwarciańskiego Parku Etnograficznego w Uzarzewie. To wyjątkowe miejsce przenoszące nas w dawne obyczaje i tradycje regionu. Dzieci mogą zwiedzić stare chaty, zobaczyć pracę rzemieślników, spróbować wiejskich przysmaków czy nawet upiec chleb w prawdziwym piecu.

W pobliskim Owińskach znajduje się z kolei Park Orientacji Przestrzennej ze ścieżkami edukacyjnymi, pokazami filmów przyrodniczych oraz unikatową multimedialną wystawą geologiczną. To świetna lokalizacja na rodzinny, poznawczy wyjazd blisko Poznania.

 • Ciekawym pomysłem na wycieczkę może być również wyprawa do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego w Uzarzewie i skansenu przy Rezerwacie Obry.
 • W samym Poznaniu warto odwiedzić Park Orientacji Przestrzennej i obejrzeć ścieżkę edukacyjną oraz wystawę mineralogiczną.

Imprezy i wydarzenia dla dzieci w stolicy Wielkopolski

Zdjęcie Co robić z dzieckiem w Poznaniu: atrakcje dla dzieci w stolicy Wielkopolski

W Poznaniu przez cały rok organizowane są różne imprezy i festyny specjalnie dla najmłodszych mieszkańców. Jedną z największych tego typu imprez jest Pyra Kids – ogromny festiwal na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich pełen atrakcji, koncertów, pokazów i warsztatów.

Podsumowanie: Poznań - miasto pełne atrakcji dla dzieci

Jak widać, atrakcje dla dzieci w Poznaniu są niezwykle zróżnicowane. W stolicy Wielkopolski znajdziemy wszystko, co potrzebne, by umilić czas rodzinom z najmłodszymi pociechami. Przygoda, zabawa, edukacja, rozwijanie pasji – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie warto się więc zastanawiać co robić z dzieckiem w Poznaniu, bo to miasto wprost przytłacza mnogością atrakcji dla dzieci!

Place zabaw z fantastycznymi konstrukcjami, parki rozrywki z emocjonującymi kolejkami górskimi, interaktywne muzea i centra nauki, ciekawe imprezy i festiwale – Poznań gwarantuje, że nie będziecie się tu nudzić. Atrakcje te dostarczą niezapomnianych wrażeń i sprawią, że dzieci będą z radością wracać do stolicy Wielkopolski. Udanej zabawy!

5 Podobnych Artykułów

 1. Pomoc w podróży na statku Aidaluna: Kompleksowe wsparcie!
 2. Jak zaplanować idealny dwutygodniowy urlop? Porady i wskazówki
 3. Promy z Aten na greckie wyspy: Poradnik po połączeniach
 4. Dostęp do największych mórz świata: Przewodnik turystyczny
 5. Azory z Rainbow Tours - odkryj tajemnice wysp na Oceanie
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Mirosław Bieniek
Mirosław Bieniek

Jako pasjonat podróży morskich i założyciel portalu o podróżach promem, moja misja to dzielenie się wiedzą i doświadczeniami z zakresu morskich przygód. Posiadam bogate doświadczenie w podróżowaniu promami po całym świecie, od malowniczych wybrzeży Europy po odległe wyspy Azji. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły