Wycieczka na Islandię - czy warto?

Wycieczka na Islandię - czy warto?
Autor Mirosław Bieniek
Mirosław Bieniek09.07.2024 | 2 min.

Planujesz urlop, ale szukasz miejsca, który Cię zachwyci? Jeśli zamiast wypoczynku na plaży preferujesz aktywny wyjazd i niezapomniane widoki, zdecyduj się na Islandię. To doskonały cel dla tych, którzy kochają relaks na świeżym powietrzu. Dowiedz się, dlaczego warto odwiedzić Islandię i gdzie znaleźć wycieczkę do tego kraju.

Gorące źródła, lodowce, wulkany, gejzery — to wszystko znajdziesz w Islandii. Dlatego wcale nie dziwi fakt, że coraz więcej osób wybiera się na urlop do tego kraju.

wycieczki na islandię

Niezapomniane wakacje — dlaczego warto wybrać się do Islandii?

Zastanawiasz się, dlaczego wycieczki do Islandii cieszą się coraz większą popularnością? Oto kilka powodów, aby odwiedzić ten piękny kraj:

  • zorza polarna — w Islandii doświadczysz tego niebiańskiego spektaklu, który na długo pozostanie w Twojej pamięci,
  • zapierające dech w piersiach krajobrazy — wulkany, fiordy czy lodowce, to wszystko znajdziesz w tym kraju,
  • baseny termalne — gorąca woda wspaniale ogrzeje po wypoczynku na świeżym powietrzu.

Doświadcz na własne oczy zorzy polarnej i zobacz, jak wygląda kraina wszystkich żywiołów. Ten, kto raz odwiedzi Islandię, zapamięta to doświadczenie na długo.

islandia

Wycieczki na Islandię — gdzie je zarezerwować?

Samodzielny wyjazd na Islandię może być dla wielu osób wyzwaniem. Dlatego na pierwszy raz warto zdecydować się na zorganizowaną wycieczkę, taką jak tutaj https://seatours.pl/kierunek-twojej-podrozy/islandia/. Dzięki temu łatwiej doświadczysz aktywnych wulkanów, wypoczniesz w basenach geotermalnych czy zobaczysz na własne oczy zorzę polarną. Dobrze zorganizowana podróż z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto dopiero poznaję tę krainę.

Wykupienie dodatkowych ubezpieczeń — czy warto się na to zdecydować?

Zanim pojawisz się na terenie Islandii, warto zadbać o dostęp do pomocy medycznej. Wszak nawet na wakacjach, niezbędna może się okazać wizyta u lekarza czy w nagłych przypadkach nawet akcja ratownicza. Co do zasady, po okazaniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego pacjent jest uprawniony do skorzystania jedynie z podstawowych usług medycznych. Dlatego wielu podróżnikom zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Umożliwiają one pokrycie kosztów w szerszym zakresie, np. za transport chorego do Polski. Zatem oprócz wycieczki na Islandię wybierz również korzystne ubezpieczenie rozszerzone o pakiet ochrony NNW. Dzięki temu zadbasz, aby wakacje były nie tylko pełne wspaniałych aktywności, ale również zabezpieczone pod kątem korzystania z usług medycznych.

5 Podobnych Artykułów

  1. Pomoc w podróży na statku Aidaluna: Kompleksowe wsparcie!
  2. Jak zaplanować idealny dwutygodniowy urlop? Porady i wskazówki
  3. Promy z Aten na greckie wyspy: Poradnik po połączeniach
  4. Dostęp do największych mórz świata: Przewodnik turystyczny
  5. Azory z Rainbow Tours - odkryj tajemnice wysp na Oceanie
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Mirosław Bieniek
Mirosław Bieniek

Jako pasjonat podróży morskich i założyciel portalu o podróżach promem, moja misja to dzielenie się wiedzą i doświadczeniami z zakresu morskich przygód. Posiadam bogate doświadczenie w podróżowaniu promami po całym świecie, od malowniczych wybrzeży Europy po odległe wyspy Azji. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.50 Liczba głosów: 2

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły